Baseny ogrodowe i domowe – design, ponadczasowe aranżacje, korzyści i najnowsze trendy w projektowaniu

Żyjemy w ciągłym biegu, w pogoni za czymś lepszym, pełniejszym i bardziej satysfakcjonującym. Poszukiwanie, dążenie i rozwój to naturalne cechy człowieka, bez których stalibyśmy w miejscu. Na szczęście w całym tym pędzie coraz częściej zwracamy uwagę na przestrzeń, która nas otacza, estetykę i dobry design. Po latach czy dekadach pogoni chcemy być bardziej uważni i wrażliwi. Potrafimy już się zatrzymać by odpocząć i docenić piękno. Liczy się nie tylko komfort i wygoda, ale też estetyka, jakość wykończenia, ekologia...

Udostępnij ten post

Architektura, wzornictwo, projekty ogrodów – dziedziny, w których aspekt wizualny jest równie ważny jak użytkowy, a cała sztuka polega na znalezieniu konsensusu pomiędzy nimi. Harmonia, piękno, jakość, funkcjonalność – to właśnie cechy współczesnego designu. Baseny Magiline doskonale wpisują się w ten trend.

Design wokół nas – dom, taras, ogród… basen Magiline

Projektując dom czy mieszkanie należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które będą miały znaczny wpływ na codzienne funkcjonowanie i samopoczucie domowników. Istotna jest nie tylko kwestia estetyczna, ale również praktyczna. Konsekwencja i harmonia w aranżacji są równie ważne co kwestia doboru konkretnych materiałów i wyposażenia, dlatego tak ważne jest przygotowanie koncepcji i ścieżki projektowej.

W każdym projekcie opracowuje się układ funkcjonalny, ergonomię, dobór materiałów wykończeniowych, kolorystykę, oświetlenie, detale dekoracyjne. Za estetyką i stylem podąża komfort użytkowania. Podobne założenia mają miejsce przy budowie basenu, aranżacji tarasu czy strefy relaksu w ogrodzie. Planując basen ogrodowy warto skorzystać z kilku wskazówek :

 • Określ swój budżet i oczekiwania
 • Wybierz dogodną lokalizację basenu w ogrodzie, zwróć uwagę na nasłonecznienie i położenie względem stron świata
 • Wybierz wielkość i kształt basenu
 • Staraj się dobrać styl wykończenia basenu do stylu budynku, konsekwentnie dobieraj materiały wykończeniowe i kolorystykę
 • Pomyśl o odpowiednim oświetleniu wody w basenie
 • Zadbaj o aranżację strefy wokół basenu, wykończenie „plaży”, tarasu i strefy relaksu
 • Wybieraj wysokiej klasy wyposażenie basenu – pamiętaj, basen buduje się na lata!
 • Odpowiedzialnie wybierz dostawcę basenu – poprawnie wybudowany basen to bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny
 • Korzystaj z fachowych porad architektów, projektantów krajobrazu oraz z doświadczenia konstruktorów basenów Magiline w Polsce

Projekt ogrodu z basenem Magiline w roli głównej

W projektach wnętrz i ogrodów bardzo często używa się definicji stylu, by określić ramy estetyczne i pewne charakterystyczne cechy, nadające kierunek i utrzymujące spójność. Jest to bardzo istotne jeśli zależy nam na uzyskaniu harmonii, poczucia ładu i ogólnie przyjętej estetyki. Oczywiście pamiętając, że elementy stylu to kwestia gustu i indywidualnej wrażliwości.

Baseny francuskiej firmy Magiline od ponad 25 lat podążają za zmianami w stylach architektonicznych i ogrodowych. Co więcej, konstruktorzy w Magiline wychodzą naprzeciw nowym trendom nie tylko pod względem wizualnym – konsekwentnie dostosowują najnowsze technologie i patenty do współczesnych wytycznych zwłaszcza w obszarze ekologii, ekonomii i bezpieczeństwa.

Sposób na spędzanie czasu – zdrowie, zabawa i relaks

Basen w ogrodzie to marzenie wielu osób. Nie ma się co dziwić, ponieważ basen zmienia zupełnie sposób spędzania czasu! Dostarcza masę frajdy, staje się sercem domu i ogrodu, nadaje rytm, przedłuża lato i wakacje, relaksuje ciało i pobudza zmysły. Systematyczne pływanie i zabawa w wodzie dostarcza nie tylko endorfin czyli „hormonu szczęścia”.

Regularne pływanie 3 razy w tygodniu przez min. 20min z pewnością pomoże w utrzymaniu dobrej formy na długie lata! Pływanie i gimnastyka w wodzie korzystnie wpływa na:

 • kondycję i wydajność płuc
 • serce i układ krążenia
 • wzmocnienie mięśni i stawów bez ich obciążania
 • wady postawy u dzieci
 • spalanie kalorii i modelowanie sylwetki
 • lepszy, wydajniejszy sen
 • koncentrację
 • spowolnienie procesów starzenia

Zapewne jeszcze wiele pozytywnych aspektów jest do wymienienia, ale już po tych kilku można mieć pewność, że własny basen w ogrodzie to ogromne korzyści dla zdrowia, urody i samopoczucia. Warto dodać, że w basenach Magiline stosuje się opatentowaną najnowocześniejszą filtrację, dzięki której woda w basenie pozostaje klarowna i w 100% bezpieczna dla zdrowia. Natomiast dzięki zastosowaniu procesu elektrolizy nie wyczuwa się w wodzie chloru, co przekłada się na komfort użytkowania.

Bardzo praktycznym wyposażeniem w basenach Magiline jest możliwość zamontowania przeciwprądu pływackiego i systemów do masażu wodnego z napowietrzeniem. Wysoka moc i duże ciśnienie wody umożliwiają profesjonalny trening pływacki nawet w małym przydomowym basenie!

Najnowsze trendy 2022/2023

Bez wątpienia najnowsze technologie w basenach Magiline nadal podążają w kierunku optymalizacji. Zminimalizowanie kosztów eksploatacyjnych oraz zredukowanie zaangażowania użytkownika w obsługę basenu to podstawowe aspekty, na których opiera się rozwój francuskiego producenta. Równie istotna jest kwestia ekologii i wykorzystywanie przy produkcji materiałów pochodzących z recyclingu. Trend ekologiczny jest bardzo wyraźny w procesie filtracji, który przebiega przy absolutnym ograniczeniu marnowania wody. W basenach Magiline nie ma konieczności wylewania całej wody nawet na okres zimy i mrozów.

W ostatnich latach utrzymuje się trend w kierunku zrównoważonego minimalizmu

W ostatnich latach utrzymuje się trend w kierunku zrównoważonego minimalizmu

Obok nowości technologicznych równie istotny dla użytkownika jest aspekt wizualny. W ostatnich latach utrzymuje się trend w kierunku zrównoważonego minimalizmu czyli ograniczeniu dekoracyjnych dodatków, faktur czy kształtów, przy zachowaniu maksimum jakości i funkcjonalności. Podobnie jak przy realizacjach architektonicznych i wnętrzarskich, tak w wykończeniu basenów, widać dążenie do prostoty estetycznej i ponadczasowej elegancji.

Klika charakterystycznych cech minimalizmu przy aranżacji basenu i jego otoczenia:

 • Geometryczne kształty basenu, zazwyczaj prostokąt, często o proporcji 8m x 4m, 10m x 5m, lub nieco wydłużone formy, np. 12m x 4m
 • Kolor wody często wybierany w odcieniach chłodnego błękitu – należy tu zaznaczyć, że kolor wody zależy od kolorystyki linera czyli specjalnej powłoki wewnątrz basenu.
 • Wysokiej jakości materiały wykończeniowe wokół basenu – chętnie wybierany jest kamień naturalny, beton lub naturalne drewno.
 • Nastrojowe oświetlenie nie tylko okolicy basenu, ale również samej wody.
 • Minimalistycznie zaaranżowana roślinność – duże donice, egzotyczne krzewy i trawy, akcenty naturalne jak kamienie, konary…
 • Funkcjonalna, estetyczna strefa relaksu spójna z otoczeniem.
 • Tradycyjne parasole przy tarasie basenowym coraz częściej zastępuje się nowoczesnymi automatycznymi pergolami lub markizami
 • Konsekwencja stylistyczna – traktowanie otoczenia basenu, ogrodu, wnętrz mieszkalnych i bryły budynku jako całości. Spójność koncepcji jest ponadczasowa!

Inteligentny basen Magiline

Mówiąc o trendach nie sposób nie wspomnieć o innowacyjnym systemie zarządzania i kontroli nad funkcjami basenu. Nowoczesne systemy inteligentne stosowane w gospodarstwach domowych coraz częściej wypierają te tradycyjne manualne. Projektanci i informatycy z Magiline opracowali spójny system, który za pomocą aplikacji na smartfona skutecznie wspomaga sterowanie funkcjami basenu, takimi jak:

 • Regulacja temperatury wody
 • Filtracja i uzdatnianie
 • Sterowanie oświetleniem
 • Włączanie i wyłączanie akcesoriów (przeciwprąd, masażery, kaskada wodna, głośniki podwodne)
 • Kontrola pracy robota czyszczącego
 • Sterowanie roletą

Inwestycja na lata – dlaczego warto wybrać basen Magiline?

Inwestycja na lata – dlaczego warto wybrać basen Magiline?

Ponadto inteligentny system iMagi-X umożliwia bezpośrednią kontrolę parametrów wody, np. odczynu pH przez wysłanie sygnału do autoryzowanego dealera Magiline o ewentualnych nieprawidłowościach. Takie nowoczesne rozwiązania stawiają markę Magiline wśród absolutnych liderów innowacyjności na rynku basenowym. Minimum zaangażowania użytkownika w prawidłowe działanie basenu wpisuje się w trend minimalizmu również w aspekcie współczesnych rozwiązań technologicznych.

Inwestycja na lata – dlaczego warto wybrać basen Magiline?

Niewątpliwie basen Magiline jest produktem luksusowym, a jego budowa wiąże się ze sporymi wydatkami. Jak każda inwestycja wymaga zaplanowania i przemyślenia. W przeciwieństwie do wielu luksusowych dóbr materialnych baseny Magiline budowane są z przeznaczeniem na wieloletnią eksploatację. To sprawia, że profesjonalnie wybudowany basen, z wykorzystaniem najnowszych technologii i najwyższej jakości materiałów będzie spełniał wymagania użytkowników przez wiele lat czy nawet dekad.

Można śmiało powiedzieć, że jest to inwestycja, która nie tylko wpływa na komfort i jakość życia, ale również podnosi wartość samej nieruchomości. Patrząc przez pryzmat rentowności i zysku wybudowanie basenu Magiline po prostu się opłaca. Jeśli kiedykolwiek nieruchomość trafi na rynek wtórny lub rynek wynajmu, znacznie wzrośnie jej wartość i atrakcyjność, co przełoży się bezpośrednio na zysk finansowy.

Baseny Magiline to baseny, które cieszą przez wiele lat!

Tekst: Agnieszka Stadnicka

www.magiline.com.pl

Zachęcamy do kontaktu z dystrybutorami basenów marki Magiline w podziale na województwa:

Bartłomiej Szmit +48 601 682 692, biuro@bart-baseny.pl

www.bart-baseny.pl

wielkopolskie, dolnośląskie, lubuskie, zachodnio-pomorskie, pomorskie.

Grzegorz Sroga +48 790 585 405, grzegorz@magiline.eu

www.basenyna100lat.pl

małopolskie, śląskie, opolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie.

Maciej Ciesielski +48 602 341 151, mat.baseny@gmail.com

www.budujemybaseny.pl

Mogą Cię zainteresować: